آماده سازی اسب ها برای سوارکاری استقامتی

نکات لازم جهت آماده سازی اسب ها برای سوارکاری استقامتی

اگر از اسب سواری های طولانی و مسیرهای دیدنی لذت می برید، سوارکاری استقامتی ممکن است یک ورزش عالی برای شما باشد. مسیرهای استقامتی کوتاه ممکن است (۴۰ کیلومتر) طول داشته باشند، در حالی که مسیرهای استقامتی سنتی معمولاً (۸۰ کیلومتر) یا (۱۶۰ کیلومتر) طول دارند. قبل از شروع آموزش اسب خود برای سوارکاری استقامتی، وضعیت آن را ارزیابی کنید تا مشخص کنید آیا برای تمرین به اندازه کافی سالم است یا خیر. سپس، می توانید یک برنامه تمرینی استقامتی را شروع کنید. علاوه بر این، باید به اسب خود غذای کافی بدهید تا از کار اضافی پشتیبانی کند.

 

اسب خود را توسط دامپزشک اسب خود معاینه کنید

دامپزشک شما مطمئن خواهد شد که اسب شما برای شروع تمرین در فرم مناسب است. اگر اسب شما اینطور نیست، آنها می توانند در مورد کارهایی که باید قبل از شروع آماده سازی انجام دهید، مشاوره ارائه دهند. علاوه بر این، دامپزشک هر گونه اقدامات پیشگیرانه مورد نیاز، مانند کرم یا واکسیناسیون را انجام خواهد داد.اسب شما ممکن است نتواند برای سوارکاری استقامتی تمرین کند، اگر در گذشته مجروح شده باشد، از بیماری رنج می برد یا برای شروع تمرین خیلی پیر باشد. علاوه بر این، اگر اسب شما چاق یا خیلی نامرغوب باشد، دامپزشک شما ممکن است برنامه تهویه متفاوتی را توصیه کند.مطمئن شوید که اسب شما برنامه منظمی برای کرم زدن دارد و در مورد واکسیناسیون های توصیه شده خود به روز است. اگر اسب شما تا به حال آسیب دیده است، به دامپزشک خود اطلاع دهید.در نظر بگیرید که آیا اسب شما مشکلات سالمی مانند قولنج یا عفونت تنفسی داشته است.

*یک نعلبند داشته باشید و سم اسب خود را نعل ببندید
قبل از شروع تلاش برای سواری برای مسافت های طولانی، پای اسب شما باید در شرایط عالی باشد. یک نعلبندطول سم ها و همچنین وضعیت آنها را بررسی می کند. سپس، آنها می توانند سم ها را اگر خیلی بلند هستند کوتاه کنند یا اگر اسب شما به کفش های جدید نیاز دارد، به اسب شما نعل بزنند.اگر اسب شما به کفش نیاز دارد، بهترین نوع کفش برای یک اسب استقامتی، یک کفش صاف فولادی ساده است.

*بررسی کنید که اسب شما می تواند به راحتی حداقل ۱-۲ ساعت با کمی یورتمه سواری کند
مدت زمان سواری خود را تعیین کنید تا ببینید معمولاً شما و اسبتان چقدر طول می کشد. قبل از شروع تمرینات استقامتی باید بتوانید حداقل یک ساعت بروید. اگر نمی توانید حداقل یک ساعت بروید، با تمرینات مقدماتی، مانند ریه زدن و راه رفتن، شروع کنید.

*مطمئن شوید که اسب شما می تواند به راحتی از تپه ها بالا و پایین برود
اسب خود را از تپه بالا و پایین بروید تا ببینید آیا خسته می شود یا شروع به خفگی می کند. اگر اسب نمی تواند به راحتی از تپه ها بالا برود، تمرینات استقامتی را شروع نکنید. اگر اسب شما نمی تواند بدون خستگی بیش از حد از تپه ها بالا برود، یک قدم به عقب بردارید و روی تناسب اندام اولیه آن کار کنید. اسب را پیاده روی کنید و به آرامی آن را به تپه ها عادت دهید تا در وضعیت بهتری قرار گیرد.

*یک گوشی پزشکی را از داروخانه محلی یا دامپزشک خود تهیه کنید
می‌توانید از یک گوشی‌پزشکی سنتی استفاده کنید، اما بهتر است از یکی که دامپزشکتان برای استفاده با اسب‌ها توصیه می‌کند، استفاده کنید. مهم است که ضربان قلب اسب خود را کنترل کنید تا به طور تصادفی به آن فشار نیاورید. به علاوه، اسب شما باید قبل از بردن آن به یک مسابقه استقامتی به گوشی پزشکی استفاده شود، زیرا تیمی از دامپزشکان اسب را در طول مسابقه بررسی می‌کنند.اکثر مسابقات سواری استقامتی دارای چک های دوره ای دامپزشکی هستند تا سلامت و تندرستی اسب ها را بررسی کنند.

*گوشی پزشکی را پشت آرنج چپ اسب خود قرار دهید تا نبض را بررسی کنید
نبض باید کمی بالاتر از آرنج چپ باشد. شما باید صدای لوب-داب را بشنوید که ضربان قلب اسب است. هر لوب داب به عنوان یک ضرب به حساب می آید. یک اسب سالم معمولا ضربان قلب در حالت استراحت ۳۲ تا ۴۰ ضربه در دقیقه اگر در اولین یادگیری نحوه استفاده از گوشی پزشکی، یورتمه کردن یا تاختن اسب خود، نبض را پیدا نکردید، دوباره سعی کنید.

*با ۵ دقیقه پیاده روی و سپس ۵ دقیقه یورتمه اسب خود را گرم کنید
این کار ماهیچه ها، تاندون ها و رباط های اسب شما را برای کار سخت آماده سازی آماده می کند. گرم کردن از جراحت آن جلوگیری می کند. اگر اسب شما مدتی است تمرین نکرده است، می توانید در عوض آن را با یک جلسه ۱۰ دقیقه ای لانژ گرم کنید.

*در آخر هفته (۱۶ کیلومتر) سواری طولانی تر انجام دهید و به آرامی مسافت را افزایش دهید
اگرچه هنوز هم می‌خواهید ترکیبی از پیاده‌روی و یورتمه را انجام دهید، به اسب خود اجازه دهید در اولین شروع حرکت بیشتر راه برود. این از خسته شدن بیش از حد آن در حین عادت به سواری طولانی‌تر جلوگیری می‌کند. همانطور که مناسب تر شد، یورتمه کردن را بیشتر شروع کنید تا زمانی که بتواند کل سواری را یورتمه کند. سپس فاصله را زیاد کنید.
*حداقل ۱ تا ۲ روز در هفته از تپه ها بالا و پایین بروید
هر هفته با یک سواری با تپه ها شروع کنید تا اسب خود را به آنها عادت دهید. سپس، با بهبود تناسب اندام اسب، تعداد دفعات انجام تپه‌ها را افزایش دهید. اگر قصد دارید در مسیرهای بسیار تپه ای سوار شوید، می خواهید اسب خود را به انجام چندین تپه سواری هر هفته ارتقا دهید.
*حداقل ۱ تا ۲ روز در هفته ۲۰ دقیقه کار در میدان را در نظر بگیرید
برنامه تمرینی میدانی مورد علاقه خود را دنبال کنید. این ممکن است شامل فعالیت‌هایی مانند چرخش مخروط‌ها، پریدن، چرخیدن، یورتمه کردن و تاختن باشد. از این زمان برای بهبود مهارت های اسب خود و ایجاد پیوند با اسب خود استفاده کنید. کارهای میدانی خود را در روزهایی که سواری کوتاه می‌کنید انجام دهید.

*با ۱۰ دقیقه پیاده روی آهسته اسب خود را خنک کنید
مشابه گرم کردن، سرد کردن به آرامی ضربان قلب اسب شما را پایین می آورد. این کار باعث کاهش درد و سفتی روز بعد می شود. به علاوه، به اسب کمک می کند تا سطح آمادگی جسمانی خود را سریعتر بهبود بخشد. به عنوان مثال، ممکن است قبل از شروع روال نظافت، ۱۰ دقیقه آن را در اطراف مرتع پیاده روی کنید.
* به اسب خود اجازه دهید ۱-۲ روز در هفته استراحت کند
اسب شما به استراحت زیادی نیاز دارد، به خصوص اگر تمرین سختی داشته باشد. این اسب شما را شاد و آرام نگه می دارد تا بتواند در روزهای تمرین سخت کار کند. اسب شما به این زمان برای ترمیم عضلاتش نیاز دارد. با حذف روزهای استراحت اسب خود را بیش از حد کار نکنید.
*اگر اسبتان در حال کاهش وزن است، از مخلوط غلات تغذیه کنید
مخلوط غلات غلیظ تر از یونجه است، بنابراین اسب شما می تواند کالری و مواد مغذی بیشتری را در غذای کمتری دریافت کند. این باعث می شود که غلات برای اسب هایی که نمی خواهند به اندازه کافی برای رفع نیازهای آموزشی خود غذا بخورند، گزینه فوق العاده ای باشد. در روزهای غیر کاری به اسب خود از مخلوط غلات غذا ندهید.

*به اسب خود دسترسی دائمی به یونجه تازه یا مرتعی برای چرا بدهید
اسب شما به علوفه خوب نیاز دارد تا بتواند انرژی مورد نیاز خود را برای تمرین دریافت کند. در حالت ایده‌آل، حداقل ۲ تا ۳ درصد از وزن خود به غذا نیاز دارد، اما دادن یونجه اضافی به آن اطمینان حاصل می‌کند که به اندازه کافی غذا می‌خورد. مطمئن شوید که اسب شما نیز یک برنامه غذایی ثابت دارد. برخی از مردم صبح و عصر به اسب های خود غذا می دهند و برخی دیگر در ظهر نیز به اسب های خود غذا می دهند. به آن دانه ها یا روغن های اضافی ندهید، زیرا می توانند باعث افزایش وزن بیش از حد آن شوند. با این حال، بعید است اسب شما در حین تمرین از یونجه یا علف اضافه وزن پیدا کند. اگر مطمئن نیستید چه مقدار یونجه برای اسب خود تهیه کنید، با دامپزشک خود صحبت کنید.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Shokooh Tabiat Portal
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart